Olomouc – tisková zpráva

Rodinná investiční společnost se stala 100% společníkem ve společnosti TV MORAVA s.r.o., provozující stejnojmennou televizní stanici vysílanou v DVB-T2. Akvizice je součástí strategického plánu společnosti na rozšíření svého portfolia a posílení své pozice na trhu mediálních služeb.

TV MORAVA s.r.o. je významnou regionální televizí s působností v Olomouckém kraji. Společnost produkuje a vysílá místní zpravodajství, sportovní události a kulturní programy, což jí zajišťuje pevnou pozici na trhu a silnou základnu fanoušků.

Antonín Štěrba, předseda představenstva rodinné investiční společnosti, řekl: „Jsme velmi potěšeni tím, že jsme mohli uzavřít tuto akvizici a přivítat TV MORAVA do naší společnosti.
S touto akvizicí jsme získali silnou platformu pro naše aktivity v oblasti mediálních služeb
a věřím, že se nám podaří využít všech možných synergií s TVS.“

Magdaléna Veselá, jednatelka TV MORAVA, uvedla: „Jsme rádi, že jsme nalezli společnost, která sdílí naše hodnoty a víru v potenciál naší regionální televize. Jsem přesvědčená,
že spolupráce s rodinnou investiční společností nám umožní dosáhnout dalšího růstu
a úspěchu v dynamické oblasti mediálních služeb.“

Rodinná investiční společnost plánuje v budoucnu investovat do dalšího rozvoje TV MORAVA. Rozšíření jejího programového obsahu, aby se dále zlepšila kvalita služeb, které televize poskytuje svým zákazníkům.

REAL KREDIT a.s., společnost vlastnící obě televizní stanice, vidí velký potenciál v synergii mezi TV MORAVA a TVS (J.D.Production s.r.o.). Společnosti mají silné zázemí v regionu
a přináší na trh kvalitní zpravodajství, což je výhoda pro obě strany.

„Jsme přesvědčeni, že spojením sil TV MORAVA a TVS můžeme posílit naše postavení na trhu a nabídnout divákům ještě kvalitnější obsah,“ uvedl Štěrba.

Obě televizní stanice mají portfolio vlastních programů, a proto by mohly sdílet své zdroje
a zkušenosti v oblasti produkce a distribuce. Synergie mezi oběma společnostmi umožní posílení jejich postavení na trhu, rozšíření nabídky programové nabídky pro diváky a komunikačních služeb pro komerční partnery.

O společnosti TV MORAVA s.r.o.

TV MORAVA, s. r. o. provozuje na základě licence regionální televizní stanici TV MORAVA. Diváci její vysílání mohou sledovat 24 denně na celém území Olomouckého kraje. Dostupná je zdarma na běžné antény v systému DVB-T2. Televizní zpravodajství a pořady s tématy blízkými regionu nabízí svým divákům už od roku 1994. Stala se tak stálicí na regionálním mediálním trhu. Dnes ji v Olomouckém kraji pravidelně sleduje až 200 tisíc diváků týdně.

www.tvmorava.cz

O společnosti REAL KREDIT a.s.

REAL KREDIT a.s. je progresivní rodinná společnost spravující firmy se zaměřením na automobilové odvětví, nemovitosti, zdravotnictví. Mezi stěžejní aktivity společnosti patři automobilová divize, firmy UH CAR, s.r.o. a UH CAR AUTO, s.r.o. které již přes 20 let působí na trhu prodeje a servisu nových a ojetých automobilů. Akvizicí společnosti TV MORAVA s.r.o. strategicky rozšiřuje svůj záběr v oblasti mediálních služeb.

www.realkredit.cz